Sytuacja w bankach I kwartał 2021

Rok 2021 przyniósł ożywienie wśród ofert na kredyt hipoteczny.

Bardzo pozytywne jest to, że pojawiły się obniżki na marżach a także kolejne banki wróciły do wkładu 10%.

Patrząc pod kontem spłacalności to kredyt hipoteczny jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla banku. Klienci hipoteczni spłacają kredyt najlepiej. Jest zabezpieczenie na nieruchomości, które stanowi silny element psychologiczny.

Mija rocznica jak zmagamy się z nową rzeczywistością a ceny nieruchomości nie spadły. Powrót do 10% wkładu może świadczyć o tym, że sektor bankowy przestał obawiać się spadków cen.

Zobaczymy czy kolejne miesiąc przyniosą dalsze ożywienie w segmencie kredytów hipotecznych.

Obecnie każda osoba, która posiada udokumentowane dochody jest w stanie otrzymać kredyt hipoteczny. Nie ma takich ograniczeń jak w zeszłym roku odnośnie wykluczonych branż czy braku akceptacji dochodów z działalności.

Ciekawy jestem czy pojawi się jakiś program rządowy mający wspierać zakup własnej nieruchomości. W prasie pojawiały się informacje, że trwają prace nada takim programem.

Po trudnym 2020 roku dla kredytobiorców obecny 2021 rok przynosi pozytywniejsze zmiany i łatwiejszy dostęp do finansowania zakupu nieruchomości.

W kredytach gotówkowych również widać pewnego poluzowanie kryteriów. Pojawiły się oferty z 0% i niższym oprocentowaniem a dostępność jest na przyzwoitym poziomie.

 

 

 

Blogowe nowości

- sprawdź, przeczytaj -

[adl-post-slider id=37]